از دلایل نزول بیت کوین تا انباشت نهنگ ها تیر 1403

از دلایل نزول بیت کوین تا انباشت نهنگ ها

گزارش جدید پلتفرم تحلیلی کریپتو‌ کوانت (CryptoQuant) نشان می‌ دهد که با وجود افزایش نرخ انباشت نهنگ‌ ها و رسیدن قیمت بیت کوین به بالاترین سطح خود در بیش از یک سال گذشته، از دلایل نزول بیت کوین تا انباشت نهنگ ها صحبت خواهیم کرد چرا که این ارز دیجیتال همچنان در خطر سقوط بیشتر قرار دارد.

قیمت بیت کوین از زمان ثبت سقف تاریخی خود در ماه مارس(اسفند)، روند نزولی داشته و در تاریخ ۵ جولای(15 تیر 1403) به کف دو ماهه خود یعنی ۵۳۵۰۰ دلار رسید. با وجود بازگشت قیمت به بالای ۵۷ هزار دلار، فروش بیت کوین توسط دولت آلمان و بازپرداخت بدهی صرافی مت‌گاکس (Mt. Gox) به کاربران، بیت کوین را در آستانه نزول بیشتر قرار داده است.

گزارش کریپتو‌ کوانت نشان می‌دهد که شاخص سود و زیان (P&L) حول میانگین متحرک ۳۶۵ روزه خود در نوسان است. این شرکت توضیح می‌ دهد که اگر این شاخص به پایین‌ تر از میانگین متحرک مذکور برسد، اصلاحات شدیدی برای قیمت بیت کوین به وقوع خواهد پیوست. در گذشته نیز تقاطع نزولی این شاخص با میانگین متحرک ۳۶۵ روزه با اصلاح شدید یا شروع بازار نزولی همراه بوده است.

اندیکاتور چرخه خرسی-گاوی بیت کوین کریپتو کوانت نیز به سطح بحرانی نزدیک شده و در صورت کاهش بیشتر و عبور از خط خنثی، وارد فاز نزولی خواهد شد. نمودارها نشان می‌دهند که این اندیکاتور در حال حاضر وضعیتی مشابه مارس ۲۰۲۰، می ۲۰۲۱ و نوامبر ۲۰۲۱ دارد.

دلایل نزول بیت کوین

بر اساس دو شاخص ذکر شده، بیت‌ کوین در سطحی قرار دارد که می‌تواند یک کف محلی تشکیل داده یا اصلاحی مشابه تابستان ۲۰۲۱ را تجربه کند. کریپتو کوانت همچنین اشاره کرده که رشد ارزش بازار تتر متوقف شده و این موضوع نشانه‌ بدی برای گاو ها محسوب می‌ شود؛ زیرا بهبود قیمت همواره با افزایش نقدینگی استیبل‌ کوین‌ ها و به خصوص تتر (USDT) همراه بوده است.

از دلایل نزول بیت کوین تا انباشت نهنگ ها

در همین حال، نهنگ‌ های بیت‌ کوین از فرصت کاهش قیمت استفاده کرده و به شدت در حال انباشت این ارز دیجیتال هستند. مجموع ذخایر این نهنگ‌ ها در ماه گذشته ۶.۳ درصد افزایش یافته که بیشترین میزان از آوریل ۲۰۲۳(فروردین 1402) محسوب می‌ شود.

داده‌ های پلتفرم سوسو ولیو (SoSo Value) نشان می‌دهد که علی‌ رغم کاهش قیمت بیت‌ کوین به کف چند ماهه در ۵ جولای(15 تیر)، سرمایه‌ گذاران سازمانی در این تاریخ ۱۴۳.۱ میلیون دلار در صندوق‌های ETF اسپات بیت‌ کوین سرمایه‌گذاری کرده‌ اند. به دنبال آن، در ۸ و ۹ جولای نیز به ترتیب ۲۹۴.۹ میلیون دلار و ۲۱۶.۴ میلیون دلار سرمایه به این صندوق‌ ها سرازیر شده است. این حمایت سازمانی، فشار فروش را متعادل کرده و به طور همزمان، پذیرش بیت کوین توسط این نهادها را نشان می‌دهد.

از منظر تکنیکال، مقاومت کوتاه‌ مدت بیت‌کوین در ۵۹ هزار دلار (میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه) قرار دارد. گاو ها برای افزایش قیمت ابتدا باید بر این مقاومت غلبه و آن را به حمایت تبدیل کنند.

با دنبال کردن تحلیل های رایگان آکادمی بیتریوم از آخرین تغییرات و روند صعود یا نزول ارز دیجیتال با خبر شوید.

امتیاز دهید

2 دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدید ترین مطالب

مقالات مرتبط

Volume
Play
1x
00:00/00:00